Prečo by sme mali ľutovať ruských trollov na Facebooku?

Našej redakcii sa podarilo spraviť unikátny rozhovor s jedným z platených trollov, ktorí šíria na internete ruskú propagandu. Vasiľ (jeho meno bolo kvôli jeho bezpečnosti zmenené) nám výmenou za niekoľko Vifoniek, kartón cigariet a obnosenú teplákovú súpravu Adidas vysvetlil, ako neľudsky funguje ruská propaganda!

“Je to podobné ako počas druhej svetovej vojny, keď komisári NKVD strieľali do vojakov utekajúcich z frontu,” vysvetľuje Vasiľ pomedzi šluky z cigarety. “Ruskí trollovia majú za úlohu neustále útočiť na diskutérov na internete. Pokiaľ nejaký troll začne súhlasiť so západnými diskutérmi, alebo ak sa pod paľbou argumentov snaží ujsť z diskusie, agenti FSB stojaci v zadných radoch ho proste zastrelia ako dezertéra,” hovorí Vasiľ a trasúcimi rukami si odklepáva popol z cigarety. “Na jeho miesto pri PC si potom sadne ďalší platený troll, ktorý pokračuje v začatej diskusii a v šírení ruskej propagandy.”

Títo ľudia sú len úbohí pešiaci v mašinérii hybridnej vojny. Prejavte im troška súcitu a sympatií tým, že im občas napíšete “Povedz mi ešte niečo o tých ruských superzbraniach, ktoré ešte nikto nevidel”, “Viem pod akým tlakom práve si”, prípadne “Tvárim sa že ti verím, aby ťa nezastrelili”.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: